اخبار, تازه های ادبیات

انتشار کتاب ماری ال ترامپ جنجال ساز شد

انتشار کتاب تازه ماری ال ترامپ برادرزاده دونالد ترامپ جنجال ساز شد رسوایی تازه برای خانواده ترس ترامپ اخبار تازه های نشر کتاب در جهان

انتشار کتاب تازه ماری ال ترامپ برادرزاده دونالد ترامپ جنجال ساز شد رسوایی تازه برای خانواده ترس ترامپ اخبار تازه های نشر کتاب در جهان

خبرهای جدید بخش چاپ و نشر:

جدیدترین خبرهایی که این روزها همه­ی سیاست­های خبری و مجلات و روزنامه­ها را درگیر خود کرده خبر انتشار بیماری همه­گیر کوید ـ 19 یا همان کرونا است. روزانه چندین هزار مقاله در مورد این بیماری و نحوه­ی انتشار آن و روش­های قطع زنجیره­ی کرونا در سراسر جهان چاپ و منتشر می­شود. بااین که این بیماری جامعه­ی بشری را درگیر خود کرده است اما تا کنون هیچ درمان و داروی قطعی برای این بیماری کشف نشده و هرچه در سایت­های فضای مجازی و روزنامه­ها و مجلات و…. به عنوان دارو و درمان عنوان شده همه در حد حدسیات هستند و هنوز چیزی قطعی و اثبات نشده. بنابر این تنها کاری که بشر امروز در مورد این بیماری همه­گیر و مسری می­تواند انجام دهد تا در قطع زنجیره­ی سرایت این بیماری سهیم باشد همان پیشگیری است، باید حتی الامکان از روش­های مراقبتی و پیشگیرانه بهره برد تا از افزایش شمار مبتلایان و میزان مرگ و میر جلوگیری کند. به امید روزهای روشن، به امید روزی که  وقتی صبح از خواب بیدار می­شویم از کرونا و مرگ و میر ناشی از این بیماری و کشف دارو برای این بیماری و روش­های قطع زنجیره­ی کرونا و هر خبری در مورد کرونا است، چیزی نشنویم.

و اما مهم­ترین خبرها را در حوزه­ی چاپ کتاب دنبال می­کنیم.

مهم­ترین خبری که این روزها در حوزه چاپ کتاب و نشر آن در همه جا پخش می­شود و دست به دست می­چرخد خبر چاپ کتاب ماری اِل ترامپ برادر زاده­ی ترامپ می­باشد. این کتاب در مورد زندگی شخصی و خانوادگی ترامپ افشاگری می­کند و بعد از کتاب جان بولتون در جهت رسوایی ترامپ حائز اهمیت است.

خانواده­ی دونالد ترامپ به شدت تلاش می­کنند هر طور شده از چاپ این کتاب جلوگیری کنند. آن­ها ادعا می­کنند ماری ال ترامپ برادر زاده ترامپ زمان تقسیم ارثیه­ی خانوادگی توافق­نامه­ای امضا کرده که اسرار خانوادگی را فاش نکند اما ماری در کتاب خود این موضوع را نقض کرده.

انتشار کتاب تازه ماری ال ترامپ برادرزاده دونالد ترامپ جنجال ساز شد رسوایی تازه برای خانواده ترس ترامپ اخبار تازه های نشر کتاب در جهان

در گیر و دار یک نبرد قانونی سیمون و شوستر در تلاشند تاریخ چاپ کتاب ماری ال ترامپ برادرزاده­ی ترامپ (دختر فِرِد) را جلوتر بیندازند. نام این کتاب “زیاد اما ناکافی ـ چگونه خانواده­ی من مردی به­وجود آورده که جهان به خاطر وجود او در معرض خطر جدی قرار دارد.”

سیمون و شوستر اعلام کردند تاریخ انتشار کتاب ماری ال ترامپ را جلو انداختند. با این همه سر و صدا و کشمکش بر سر چاپ این کتاب ادامه دارد، قرار بود این کتاب در 28ژوئیه چاپ شود اما سیمون و شوستر اعلام کردند که این کتاب سه­شنبه 14ژوئیه چاپ می­شود. آن­ها اعلام کردند کتاب ماری ال ترامپ دو هفته زودتر از موعد چاپ می­شود. آن­ها حدس می­زنند این کتاب را باید شش سری چاپ بزنند و هر سری حداقل 600000 نسخه از این کتاب باید چاپ شود.

همگی درگیر یک نبرد قانونی شدند و در گیر و دار این نبرد سیمون و شوستر تلاش می­کنند تاریخ چاپ را جلو بیندازند. با توجه به این که آن­ها شنیده بودند روز جمعه 10ژوئیه دادگاهی در نیویورک از طرف گرینوالد برگزار شده.

در 26ژوئن رابرت اِس ترامپ از طرف خانواده ترامپ شکایتی طرح کرد. رئیس جمهور دونالد جی ترامپ ادعا کرد چاپ این کتاب باید متوقف شود. بر اساس توافق­نامه محرمانه­ای که در سال 2001 خانواده­اش امضا کرده بودند که حق انتشار اسرار خانوادگی را ندارند، بنابر این کتاب نباید چاپ شود، موضوع امضای توافق­نامه مربوط به زمانی بود که پدر رئیس جمهور هنوز زنده بود. در 30ژوئن گرینوالد دستوری صادر کرد تا بتواند موقتا جلوی چاپ کتاب ماری ال ترامپ و انتشار آن توسط سیمون و شوستر را بگیرد و سیمون و شوستر را بلاتکلیف در انتظار جلسه دادرسی 10ژوئیه نگه داشت. اما، یک روز بعد، یک دادگاه تحدید نظر دستور منع موقت برعلیه سیمون و شوستر را لغو کرد و این دادگاه اظهار داشت از آن جا که ناشر اعلام کرده چنین توافق­نامه­ای که نشان دهد ماری ال ترامپ امضا کرده که هیچ چیز در مورد اسرار خانواده­اش و خانواده­ی عمویش دونالد جی ترامپ فاش نکند وجود ندارد، بنابر این آن­ها نمی­توانند بدون یافتن واقعیت بیشتری دستور منع چاپ را صادر کنند، بنابر این در این حکم

تجدید نظر کردند و دستور منع چاپ کتاب را ملغی اعلام کردند.

انتشار کتاب تازه ماری ال ترامپ برادرزاده دونالد ترامپ جنجال ساز شد رسوایی تازه برای خانواده ترس ترامپ اخبار تازه های نشر کتاب در جهان

بنابر این براساس اولین درخواست تجدید نظر برعلیه حکم منع چاپ و نشر کتاب، سیمون و شوستر در دادگاه 30ژوئن اصرار کردند چنین حکمی باید لغو شود، ناشر حق دارد این کتاب را چاپ کند و ده­ها هزار نسخه از این کتاب را به تمام کتاب فروشی­های سراسر کشور بفرستند. وکلای ماری ال ترامپ این حکم را در 2ژوئیه به طور خلاصه اعلام کردند.

“طی توافق­نامه­ای که ماری اِل ترامپ با سیمون و شوستر امضا کرده، دست نوشته­ی کتابش را به انتشارات آن­ها تحویل داده، از اینجا به بعد ماری حتی اگر خودش هم بخواهد دیگر نمی­تواند مانع چاپ کتاب خودش شود و چنین حقی از وی ساقط می­شود.”

طبق توافق­نامه­ای که وکلای ماری ال ترامپ بین ماری و انتشارات سیمون و شوستر تنظیم کردند، ماری حق چندانی نسبت به انتشار کتاب خودش ندارند. “بنابر این قرار منع هم بی­اثر است. این بدان معناست نه تنها حکمی صادر نمی­شود بلکه شاکی برای پیشگیری آن فاقد شایستگی لازم است.”

انتشارات سیمون و شوستر توضیحی در مورد کتاب منتشر کرد، در آن توضیح آمده این کتاب چه رازهایی افشا می­کند. “کابوس آسیب­ها و ضربه­های روحی ـ روانی، روابط مخرب، تراژدی غم­انگیز غفلت و سوءاستفاده”، همه­ی این اطلاعات کمک می­کند تا متوجه شوید “چرا وقایع و حوادث خاص و الگوهای کلی این خانواده باعث به­وجود آمدن چنین مردی شده، مردی که درحال حاضر دفتر ریاست جمهوری را اشغال کرده و امنیت و اقتصاد جهانی و بهداشت جهانی و روابط اجتماعی کل دنیا را به خطر انداخته.”

ماری ال ترامپ مدرک دکترای خود را از دانشگاه دِرنِر (Derner) در رشته­ی روانشناسی پیشرفته کسب کرده، و دوره­های تحصیلات تکمیلی­اش را در زمینه­ی تروما، آسیب شناسی روانی، و روانشناسی پیشرفته گذرانده است.

در ضمن، در بیانیه­ی کوتاهی که ماری ال ترامپ در 6ژوئیه منتشر کرد سکوتش را شکست و در مورد کتاب و

اقدامات قانونی که بر علیه وی در دست اقدام بود افشاگری کرد.

اینکه چگونه رئیس جمهور دونالد ترامپ مانع آزادی بیان شهروندان می­شود و چطور باعث بی­ثباتی یک ملت در برابر یک بیماری همه­گیر جهانی شده. اقتصاد جهانی، امنیت و بهداشت جهانی را به خطر انداخته؟

شما بگویید: اگر ماری حق اظهار نظر ندارد، پس دونالد ترامپ از چه می هراسد؟

مترجم خبر: محدثه صباحی

انتشار کتاب تازه ماری ال ترامپ برادرزاده دونالد ترامپ جنجال ساز شد رسوایی تازه برای خانواده ترس ترامپ اخبار تازه های نشر کتاب در جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *